Facebook Business Manager Nedir ? Nelere Dikkat Edilmelidir ?

Facebook Business Manager Nedir ?

Facebook, reklam konusunda müşterilerine daha profesyonel bir ortam sunabilmek adına bünyesi altında Business Manager panelini geliştirmiştir. Facebook Business Manager, tüm pazarlama faaliyetlerinin hem işletme içerisinde geliştirilmesine hem de harici ortaklar ile entegreli bir şekilde çalışılmasına olanak sunmaktadır.

Her küçük ya da büyük işletme Facebook’ta olmalıdır.

Aylık 2,27 milyardan fazla kullanıcısı olan küçük işletmeler, Facebook’u hizmetleri tanıtmak, müşteri desteğini artırmak ve tanınırlığı artırmak için çeşitli şekillerde kullanabilirler.
Kuralları ve algoritmaları sık sık değiştiği için Facebook’u iş için kullanmak zor görünebilir. Bununla birlikte, doğru stratejilerle, Facebook ücretli kampanyalar yoluyla belirli bir kitleyi hedeflemek için en iyi araçlardan biridir. Kullanıcıları hakkında çok şey biliyor (düşündüğümüzden daha fazla) ve reklam satın alırken bu bilgileri avantajınıza kullanıyor.
Nasıl bir Facebook sayfası oluşturabilir ve onu kendi yararınıza kullanabilirsiniz.

Bir Facebook sayfası oluşturun

İlk adım, bir Facebook profili değil, işletmeniz için bir Facebook sayfası oluşturmaktır. Profil, kişisel bilgileri ve fotoğrafları arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için tasarlanmış kişisel bir Facebook hesabıdır. Sayfalar, işletmelerin ve herkese açık figürlerin hayranlarla ve müşterilerle bağlantı kurmasını sağlayan herkese açık profillerdir. Kullanıcılar, haber akışlarındaki sayfadan güncellemeleri görmeye başlamak için yalnızca bir sayfayı beğenmelidir.

İçin bir Facebook iş sayfası oluşturmak , bir kişisel profile sahip ve Facebook’un ekrandaki talimatları takip etmek zorundadır. Bir sayfa oluştururken Facebook, sayfanızı, işletme adınızı, adresinizi ve telefon numaranızı tanımlamak için kategori gibi bazı sorular soracaktır. Ayrıca profil ve kapak fotoğrafı yükleme seçeneğiniz de vardır.
Müşterilerin sayfanızı kolayca tanıyabilmeleri ve işletmeniz hakkındaki bilgileri bulabilmeleri için tüm bilgileri dahil etmeniz önemlidir.

Sayfa bölümleri

Bir Facebook sayfasına ekleyebileceğiniz bir dizi bölüm vardır, ancak her bölüm işletmeniz için iyi olmayacaktır. İşte eklemeniz gereken bazı bölümler.

Sayfa Hakkında: Hakkında bölümü Facebook sayfanızın en önemli bölümlerinden biridir. Adresiniz, işletme bilgileriniz, iletişim bilgileriniz, çalışma saatleriniz ve web sitenizin URL’si ile doldurulmalıdır. Birçok kişi bir işletme hakkında belirli bilgileri bulmak için çevrimiçi olur. Bu sayfayı boş tutarak potansiyel müşterilerinizi hayal kırıklığına uğratmayın.

Topluluk: Topluluk sayfası, müşterilerin yayınlarının, fotoğraflarının ve videolarının gösterildiği yerdir. Müşteriler ayrıca mağazanıza buradan check-in yapabilirler. Bu, kitlenizin etkileşim kurması ve şirketiniz hakkında daha fazla bilgi edinmesi için harika bir alandır.

Etkinlikler: Bu bölümde etkinlik sayfaları oluşturabilir ve yaklaşan etkinlikleri tanıtabilirsiniz. Facebook’ta bir etkinlik oluşturduktan sonra, insanları davet edebilir ve bu etkinlikle ilgili belirli bilgileri tek bir yerde paylaşabilirsiniz.

Ana Sayfa: Bu bölüm tüm güncellemelerinizin ve yayınlarınızın yayınlandığı yerdir. Bu, kullanıcıların sayfanızı ziyaret ettiklerinde gördükleri ilk sayfadır.

Bilgi ve Reklamlar: Bu bölüm, sayfanıza şeffaflık katmak için tasarlanmıştır. Takipçilerinize şu anda yayınladığınız Facebook reklamlarını gösterir.

Teklifler: Bu bölümden indirimler veya fırsatlar gönderebilirsiniz. Bu, insanları Facebook sayfanıza gelmeye teşvik etmenin kolay bir yoludur. Müşterilere sayfanızı beğenmelerini ve üzerinde bir anlaşma bulmasını isteyin.

Fotoğraflar: Fotoğraflar sekmesinde, zaman çizelgenize gönderdiğiniz fotoğraf albümleriniz bulunur.

Yayınlar: Bu bölüm, zaman çizelgesi fotoğrafları ve güncellemeler dahil olmak üzere tüm yayınlarınızı gösterir.

Yorumlar: Yorumlar sekmesinin altında, müşteriler bir inceleme yazabilir ve işletmenizi tavsiye edip etmeyeceklerini belirtebilir. Derecelendirmeler sayfanızın üstünde gösterilir.

Yorumlar sekmesini gizleyebilmenize rağmen, size ve takipçilerinize değerli geri bildirimler sağlayabilir. Yorumlar, işletmenizi doğrulamanıza yardımcı olur ve müşterilerin ürün veya hizmetlerinizi önermelerini kolaylaştırır.

Hizmetler: Hizmetlerinizi bu sayfada gösterebilirsiniz. Uzmanlığınızın bir fotoğrafını, adını, fiyatını, açıklamasını ve süresini ekleyebilirsiniz.

Mağaza: Envanterinizi bu sayfaya ekleyebilirsiniz ve kullanıcılar ürünlerinizi doğrudan Facebook’tan satın alabilir. Satışlar banka hesabınıza gönderilir.

Sizde facebook business manager hakkında daha fazla bilgi ve iletişim için 05432351888 numaramızdan bizler ile iletişime geçebilirsiniz.

Loading

GÖNDERİLİYOR

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkürler.

REFRESH

Bugün danışmanlarımızdan biriyle konuşun ve işinizden nasıl yararlanmaya başlayacağınızı öğrenin.

Oluşturmanız gereken isteğinizden biraz bahsedin. Bu, sizi ideal ekibe yönlendirebilmemiz için değerlidir.

  • Kişisel Bilgiler
  • Hizmet Bilgisi Kurulumu

Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum.