Arama Motoru Optimizasyonu - Tork Yazılım, Medya ve Danışmanlık

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO); Google, Yandex, Bing gibi önde gelen arama motorlarındaki reklamsız (sponsorlu olmayan) içerikler arasında daha görünür hale gelmek ve üst sıralara çıkmak üzere yapılan teknik ve içerik bazlı faaliyetler bütünüdür. Arama Motoru Optimizasyonu sayesinde, her ay dijital pazarlama ve reklam bütçesi ayırmadan potansiyel müşterilerinizin sizi tanımasını ve sizlerle etkileşime geçmesini sağlayabilirsiniz.

SEO

Arama Motoru Optimizasyonu hizmetinin en büyük artısı, hiç şüphesiz büyüme sürecinizi maliyet avantajlı ve sürdürülebilir hâle getirmesidir. Sitenizi yapılandırırken hayata geçireceğiniz birtakım teknik geliştirmeler ve iyi planlanmış bir içerik stratejisi ile markanızı arzu ettiğiniz ticari başarıya kavuşturabilirsiniz.

Genel olarak Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) faaliyetleri, 3 ana başlıkta toplanır. Bunlar, Site içi (On-Site) SEO, Sayfa Dışı (Off-Page) SEO ve İçerik Yönetimidir.

Site içi (On-Site) SEO, internet sitenizi ve içeriklerini keşfetmek üzere gelen Google gibi arama motorlarının, veriyi doğru ve hızlı bir şekilde alabilmesi için gerekli kod düzenlemelerini kapsar. URL yapınız, tekrar eden sayfalarınızın olup olmadığı, canonical kodları, sitenizdeki JS, CSS, HTML mimarisi, sitenizdeki durum / hata kodları (404, 301, 500 vb.), http2 & quick teknolojileri ve daha birçok konuda detaylı araştırma ve analiz yapılarak arama motorlarının gerekliliklerini sağlayacak geliştirmelerin yapılması gerekir.

Site Dışı(Off-Page)

Sayfa Dışı (Off-Page) SEO, arama motorlarındaki sıralamanızı olumlu yönde etkilemek için, sitenizin dışında gerçekleştirilen düzenlemeleri ifade eder.

İçerik Yönetimi

İçerik yönetimi, arama motoru optimizasyonu (SEO) faaliyetlerinin en önemli aşamalarından biridir. Google ve diğer arama motorlarında hedeflediğiniz anahtar kelimelerde yüksek sıralamalar elde edebilmek için, içeriğinizin aranan konularla anlamsal olarak bütünlük içermesi ve yeterince özgün olması gerekir.