Marka Yaratma ve Marka Danışmanlığı İzmir - Tork Yazılım Hizmetleri

Marka Danışmanlığı Nedir ?

Marka yönetimi, marka olmak isteyen, mevcut marka değerinin arttırılması, markanın gelecek dönemlerinde de değerinin düşmemesi için yapılacak stratejik danışmanlık hizmetidir.

İzmir Reklam Ajansı; Marka Danışmanlığı Çalışmaları

Marka; Marka adı bulmakla başlamaz. Markanın ismi ile diğer kavramla çalışmalarının yapılabileceği araştırmaları ile başlar.

Oluşturulacak Marka için en doğru isim, markanın en değerli varlığıdır. 

Marka Tescili yapılabilecek marka isimleri bulmak her gün giderek zorlaşıyor. Çağımızda marka adı bulmak ve oluşturmak uzmanlık gerektirir. İzmir Reklam, marka stratejisi konusunda iyi bir marka adının nelere sahip olması gerektiğini iyi bilir ve oluşturmak istediğiniz markanıza en doğru en güzel marka adını size sunar.

Marka Çalışmaları Kimler İçindir:

Yeni bir marka oluşturma isteği olanlar ve marka ismim olsun düşünceleri sürecine girenler için yapılan çalışmadır.

İzmir Reklam Ajansı, Marka Danışmanlık Hizmetleri :

Öncelikle İşletmenin yani Markanın faaliyet alanlarını ve  faaliyet gösterdiği sektörlerle ilişkili ön araştırma yaparız.

İşletmenin yani Markanın stratejilerine, Markanın rakiplerine, rakip markaların isimlerine, marka adınızın kullanılacağı alanlara ve Markanızın müşteri grubuna uygun isimlendirme stratejisini belirleriz. 

Marka isminiz anlamlı mı olmalı, hangi dillerde anlamlı olmalı, ne anlatması gerekli ve kaç harften oluşmalı, nasıl yazı karakteri olmalı, küçük harflermi olmalı yada büyük harflermi gibi çalışmalar yapılır.

Markanızın stratejisine uygun adlandırma sürecin başlatılması halinde.

Bilgi Almak : Oluşturulacak Marka adı, detaylarına ilişkin bilgiler işletme yetkililerinden alınır.

Strateji : Marka isminin dayanması gereken anlamlar, marka temelini oluşturması gereken düşünce ve marka için farklı olması gerekenler analiz edilir. 

Marka Rakip Analizi : Markanız, rakip markalarının isimleri ve sektörünüzincelenir.

Semantik Çalışma : Markanız isminin anlamlı oması veya olmaması gerektiği ve hangi dillerde anlam ifade etmesi gerektiği kararlaştırılır.

Morfolojik Çalışma : Şekil olarak markanızın sınırları, Kaç hece, kaç harf olması gerektiği belirlenir.

Kavramsal Çalışma : Markanızın isminin dayanması gerekli temel kavram belirlenir.

Marka İsmi Yaratma : Marka adınız çalışmaları yapılır. Uygun olabilecek 20 marka adı bulunur ve Marka adı onaylanana kadar marka isimleri oluşturma çalışmaları devam eder.

Marka Tescil Kontrol : Marka tescil yapılması gereken pazarlara göre kontrolleri yapılır

Marka Kontrol : İnternet, Arama motorları ve Sosyal medya hesapları gibi farklı konularda araştırmaları yapılır.

Marka Tescil Süreci : Anlaşmalı Patent ofislerimiz aracılı ile Marka tescil başvurusu yapılır

Marka Kimliği : Markanızın bir kimliğe kavuşması için Kreatif tasarımcılara bilgiler aktarılır. 

Marka Kurumsal Kimlik Tasarımı : Markanızın Logo ve Kurumsal Kimlik çalışmaları için Kreatif Tasarımcılar tarafından unsurlar göz önüne alınarak tasarlamalara başlanır.

İzmir Reklam Ajansı,

  • Marka Kimlik ve Marka Yönetim Danışmanlık
  • Marka Pazarlama marka danışmanlık
  • Marka İletişimi, marka danışmanlık 

Marka yetkilileri, Marka iş ortakları, Marka müşterileri ve Marka hedef kitlesini tespit etmek temel işimizdir.  Markanın öne çıkan yönleri ve karşılanması gerekli olan ihtiyaçları nelerdir ?

Markanız ile beraber çizeceğimiz Stratejik yol haritası ile Markanızın iletişim dilini oluşturuyoruz.

​​İzmir Reklam Ajansı, Marka Kanal Yönetimi

Markanızın net olarak ifade edilmesi ve iletişim dilinin oluşturulması sonrasında içerikleri belirliyoruz, Markanızın tüketici ile buluşacağı online ve offline pazarlama kanallarının aktif kullanılabilmesi için pazarlama bütçesini oluşturarak, bu doğrultuda Markanızın bilinirliğini arttırma yönünde tüm çalışmaları hazırlıyor ve yönetiyoruz.

İzmir Reklam Ajansı, Marka Algı Yönetimi

Markanın tüketicisi ile bağı, Tüketicinin Markanız hakkındaki düşünceleri ve kararları, Markanız ve Tüketici iletişimlerini takip ediyor ve markanızın zihinlerde iz bırakması için algı yönetimi çalışmaları yapıyoruz.

İzmir Reklam Ajansı, Marka İlişki Yönetimi 

Marka Pazarlama Faaliyetlerinizi ve Markanızın İlişki Yönetimi çalışmalarını yapıyoruz.

Tüketici üzerinde marka farkındalığının sağlanması ve markayı sahiplenmesi, marka hakkında konuşması için gerekli bütüm materyalleri hazırlıyor, sunuyor ve yönetiyoruz.   

Markanızın iletişim kanalları, Markanız için tanıtım materyalleri belirleyerek, Markanızın fark yaratması, ilgi çekmesini ve Markanız için yeni fikirler geliştirerek ve bütün bunların uygulamalarını, Marka sosyal sorumluluk projelerini, Marka kampanya programlarını, Marka lansmanları ve Marka workshop çalışmalarınızı belirleyerek yönetimini sağlıyoruz.

Marka medya planlarını yaparak, koordinasyonun sağlıklı yürütülmesini ve yönettiğimiz bütün süreçlerde Markanızın kazanmasını hedefleriz.

Marka, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya, Web Sitesi, Marka etkinlikleri, PR yönetimleri, Marka danışmanlık hizmeti vererek ihtiyaçlarınız doğrultusunda Marka hizmetlerimizden gerek tek tek gerekse tam olarak faydalanabilirsiniz.

Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak ve işletmeniz için sunacağımız Marka Danışmanlığı çözümlerini danışmak için lütfen info@torkmedya.com adresini veya web sitemizin İLETİŞİM bölümünü kullanınız.

Tork Medya Dijital Pazarlama Departmanı

Loading

GÖNDERİLİYOR

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkürler.

REFRESH

Bugün danışmanlarımızdan biriyle konuşun ve işinizden nasıl yararlanmaya başlayacağınızı öğrenin.

Oluşturmanız gereken isteğinizden biraz bahsedin. Bu, sizi ideal ekibe yönlendirebilmemiz için değerlidir.

  • Kişisel Bilgiler
  • Hizmet Bilgisi Kurulumu

Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum.