İnstagram Reklam Verme - Tork Yazılım, Medya ve Danışmanlık

İnstragram Reklam Verme

İnstagram Reklamları Nedir ?

İnstagram reklamları verme, instagram dünyanın en büyük mobil reklam platformlarından biri haline geldi. Bu gelişme ile işletmeler haberlerini yaratıcı, yüksek kaliteli bir ortamda, etkileşim oranı yüksek bir hedef kitleyle paylaşabiliyor. Tork Yazılım, Medya ve Danışmanlık olarak sürdürdüğümüz google ads reklamları ve facebook reklam çalışmalarına, bu yeni ve güçlü platformu da ekleyerek müşterilerimize daha geniş ve doğru kitleler için reklam verme olanağı sunuyoruz. Facebook reklamları ile oldukça benzer bir çalışma imkanı tanıyan instagram, reklam pazarlama, marka bilinirliği arttırma, yüksek geri dönüş oranı konularında reklam verenlere faydalı olacağına güveniyor. Instagram kullanıcılarının ilgi alanlarına göre reklam verenler, mesajlarını daha etkili olarak aktarabilir ve kitlelerine daha kolay ulaşabilirler. Bunun yanında, reklam verenler medyalarını artık yeni formatlardan birinde paylaşma imkanına sahipler.

İnstagram Reklam Modelleri

Her ölçekten işletmenin kullanımı açık olan instagram reklam verme, landscape fotoğraflar ve videolar, 60 saniyeye kadar uzayabilen videolar, kısa zamanda geniş kitlelere ulaşmak için kullanabilecek reklam modelleri ve görselleri hazırlıyoruz. Facebook ile yapılan çapraz kampanyalar seçenekleri ile reklam verenlerin alternatiflerini arttırıyor.

Her yeni günde kendimizi daha gelişmiş teknolojinin içinde bulduğumuz bu dönemde, reklam ve pazarlama alanında da oldukça önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Artan internet kullanımı ve yoğun mobil kullanıcı sayısından dolayı, reklam ve pazarlama stratejileri de mobil alanlara ve sosyal medya platformlarına doğru kayma eğilimi göstermektedir.
Instagram’da Reklam Vermeye Başlamadan Önce Pazarlama Hedefinizi Belirleyin
Instagram reklamları aşağıdaki amaçlara yönelik çalışırlar:

 • Marka bilinirliği
 • Erişim
 • Trafik (web sitenize yapılan tıklamalar veya uygulamanız için uygulama mağazası için)
 • Uygulama yüklemeleri
 • Katılım (yalnızca yayın sözleşmesi için)
 • Video görüntülemeleri
 • Dönüşümler (web sitenizdeki veya uygulamanızdaki dönüşümler için)

İnstagram Reklam Ücretleri – 2020 – 2021 Fiyatları

Marka bilinirliği : Reklamlarınızı ilgi çekici olabilecek daha fazla potansiyel kullanıcıya göstermeye çalışacak en standart hedeftir. Instagram bunu nasıl belirliyor? Bu bir sır, ancak bu hedef muhtemelen markanıza yeni ve alakalı müşteriler sunacaktır.

Erişim : Erişim ‘i kullanacaksanız, reklamı oluştururken Instagram hesabınızı iyi bir şekilde yapılandırdığınızdan emin olmanız gerekir. Aynı zamanda bir Instagram Hikaye reklamını çalıştırmak istiyorsanız “erişim” seçeneğinin şu anda seçebileceğiniz tek hedef olduğunu bilmelisiniz. Bu hedefle ilgili harika olan şey, Facebook’un bölünmüş test özelliğinden yararlanabilmenizdir. Bu özellik, hangisinin daha fazla verim getirdiğini görmek için iki reklamı test etmenize olanak tanır.
Trafik : Uygulamanızı indirmek için web sitenize veya uygulama mağazanıza daha fazla kişi yönlendirmek istiyorsanız, bu sizin için uygun bir hedeftir. Yapmanız gereken bu iki seçenek arasında seçim yapmaktır, ardından seçim URL’sini girerek trafiğin artmasını izleyebilirsiniz.

Katılım : Kim daha fazla beğeni, paylaşım istemez ki? Hedefiniz katılım ise, bilmeniz gereken tek şey katılımın sadece instagram gönderilerinize özel olduğudur. Facebook şu anda sadece buna müsade ediyor.
Uygulama Yüklemeleri : Ana hedefiniz uygulama yüklemeleriyse, doğru yere geldiniz. Bunu yapılandırmak için kurulum sırasında uygulamanızı uygulama mağazasından seçmeniz gerekir.
Video Görüntülemeleri : Bu hedef çok basit ve ek kurulum adımları gerektirmez.
Dönüşümler : Bu hedef, potansiyel müşterilerinizi harekete geçmeye ve web sitenize veya uygulamanıza dönüştürmeye yönlendirmenize olanak tanır. Buradaki ek kurulum, tanıtmak istediğiniz web sitesine veya uygulamaya dayanan bir Facebook pikseli veya uygulama etkinliğini yapılandırmanızı gerektirir. Bu, dönüşümleri izlemenize olanak tanır.

Hedef Kitlenizi Yapılandırın
Artık hedefinizi seçtiğinize göre, reklamlarınızı doğru kullanıcılara ulaştırmak için uygun kitleyi hedeflemeniz gerekiyor. Bu, doğru insanlara ulaşmak için Facebook’un demografik bilgi derinliğini kullanacağınız için Instagram reklamlarının gerçek güzelliğidir. instagram reklam verme izmir

İnstagramın en çok kullanıldığı ülkeler


Türkiye dünyada instagram’ı en çok kullanan 5. ülke

Yer : Bir ülke, bölge, eyalet, şehir, posta kodu hedeflemek, belirli yerleri hariç tutmak veya dahil etmek istediğinizde, yer hedefleme tüm bunları ve daha fazlasını yapmanızı sağlar.
Yaş : 13 ile 65 yaş arasındaki aralıkları hedeflemenizi sağlar.
Cinsiyet : Tüm erkekler, kadınlar veya kadınlar arasında seçim yapın.
Diller : Hedeflediğiniz dil, hedeflemenizin konumuyla ortak olmadığı sürece Facebook bu boş bırakmayı önerir.
Demografi : “Ayrıntılı Hedefleme” altında, alt kategorileri olan alt kategorilere sahip demografileri bulabilirsiniz. Örneğin, “Demografi”> “Kurumsal”> “İş yeri sahipleri”> hedefleyebilirsiniz.

İlgi alanları : İlgi alanları, çok sayıda alt kategoriye ayrılarak “Ayrıntılı Hedefleme” altındadır. Örneğin, asitli içecekler, bilim kurgu filmleri ve havacılık ile ilgilenen insanlar arıyorsanız, bu seçenekler sizin için kullanılabilir!
Davranışlar : Ve keşfedilecek birden fazla alt kategoriye sahip başka bir “Ayrıntılı Hedefleme” seçeneği. Satın alma davranışları, iş rolleri, yıl dönümleri veya başka davranışlar olsun, seçenekler sonsuz görünüyor.
Bağlantılar : Buradan, sayfanıza, uygulamanıza veya etkinliğinize bağlı kişileri hedefleyebilirsiniz.
Özel Kitle : Özel kitleler , kendi listenizde bulunan veya hedeflediğiniz müşterileri hedeflemenize olanak tanıyan kendi kişi listenizi yüklemenizi sağlar.
Kitlenizi yapılandırdıktan sonra, Facebook size, kitlenizin ne kadar spesifik veya geniş olduğu konusunda bir kılavuz sunacaktır.

Instagram Reklam Biçimleri


Instagram, seçim yapabileceğiniz altı reklam biçimine sahip. Bunlardan ikisi feed’in en üstünde görünen Instagram hikayeleri içindir. Diğer dörde ise, reklam verenler tarafından daha yaygın kullanılan Instagram kullanıcıları için tasarlanmış biçimlerdir.

 1. Resim Reklamları
  Bu reklamlar, hedefleriniz feed’lerinde gezinirken onların karşılarına çıkan tek resimlerdir.
 • Dosya türü: jpg veya png
 • Maksimum dosya boyutu: 30 MB
 • Minimum Resim Genişliği: 600 piksel
 • Görüntü Oranı: 4: 5 minimum, en fazla 16: 9
 • Metin uzunluğu: 2,200 maksimum (* Instagram, 90’ın altında kalmasını önerir)
 • Hashtag: En fazla 30
 1. Resim Hikaye Reklamları
  Yukarıdaki gibi aynı konsept, ancak bunlar Instagram hikayeleri içindir! Detaylar aşağıdaki gibidir:
 • Resim Oranı: 9:16 önerilir
 • Minimum Resim Genişliği: 600 piksel
 1. Video Reklamları
  Reklamınızı bir video ile hayata geçirebilirsiniz! Kaliteli bir video hazırlamak için zaman ayırdıysanız, bunu mutlaka Instagram feed’inizde tanıtmanız gerekir.
  Çoğu video dosyası Instagram tarafından desteklenirken, H.264 sıkıştırma, kare piksel, sabit kare hızı, aşamalı tarama ve stereo AAC ses sıkıştırmasını 128kbps + ‘da kullanmanızı önerirler.
 • Video Çözünürlüğü: 1080 x 1080 piksel (en az)
 • Maksimum dosya boyutu: 4 GB
 • Video Oranı: 4: 5 minimum, en fazla 16: 9
 • Video Süresi: Maksimum 60 saniye
 • Video Altyazıları: isteğe bağlı
 • Görüntü Oranı: 4: 5 minimum, en fazla 16: 9
 • Metin uzunluğu: maksimum 125 karakter önerilir
 • Hashtag: En fazla 30
 1. Video Hikaye Reklamları
  Bu özellik, video reklamlar yayınlamak için harika bir yerdir. Çünkü hikayeler, kullanıcıların genellikle videoları görmeyi bekledikleri yerlerdir. Yüklemek için önerilen video özellikleri yukarıda listelenenlerle aynıdır ve burada akılda tutulması gereken bazı ek ayrıntılar verilmiştir! instagram reklam verme izmir
 • Video Çözünürlüğü: 1080 x 1920 piksel (en az)
 • Maksimum dosya boyutu: 4 GB
 • Video Oranı: En çok 9:16
 • Video Süresi: Maksimum 15 saniye
 • Video Altyazıları: mevcut değil
Loading

GÖNDERİLİYOR

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkürler.

REFRESH

Bugün danışmanlarımızdan biriyle konuşun ve işinizden nasıl yararlanmaya başlayacağınızı öğrenin.

Oluşturmanız gereken isteğinizden biraz bahsedin. Bu, sizi ideal ekibe yönlendirebilmemiz için değerlidir.

 • Kişisel Bilgiler
 • Hizmet Bilgisi Kurulumu

Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum.