Online Dijital İtibar Yönetimi | Dijital Medya Pazarlama Ajansı İzmir

Tork Medya dijital hayatın en önemli dinamiklerinden biri olan “Dijital Online İtibar Yönetimi” ile ilgili bilgi birikimi ile birlikte katmanlı ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Dijital itibarı korumak ve bu konuda çalışma yapmak artık hem bireysel hem kurumsal markalar için zorunluluk haline geldi.

İtibar yönetimi, online dünyada markanızla alakalı algıyı doğru yönetmek için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Dijital dünya üzerinde markanızla ilgili tüm değerlendirme ve yorumları kontrol ederek denetleme ve markanız hakkındaki görüşleri takip etme işlemlerine “Dijital Online İtibar Yönetimi” denilmektedir.

İtibar yönetimi, bir halka ilişkiler disiplini olarak anılıyor genellikle. Fakat iş sosyal medyaya ve dijital dünyaya geldiği zaman aradaki çizgiler daha da belirsizleşiyor. Dijital iletişim ajansı dediğiniz zaman pazarlama ve iletişim stratejilerinden PR aktivitelerine kadar genişleyebiliyor tanım. Peki Online İtibar Yönetimi kimin işi? Ya da sadece birinin işi mi? İnteraktif ajansların mı, dijital iletişim ajanslarının mı, PR ajanslarının mı yoksa özel olarak ‘dijital PR’ uzmanlığı ile açılmış ajansların mı? Arada bir çizgi çizmek mümkün mü? Ya da gerekli mi?

Online itibar yönetimi sadece bir SEO çalışması mıdır? Daha da önemlisi; bu iş nasıl yapılır, yapılıyor ve yapılmalı ?

Dijital dünya her şeyi kaydediyor ve hiçbir şeyi unutmuyor. Hafızasını hiç kaybetmeyen, kötü haberin iyi haberden daha hızlı yayıldığı bir dünyada itibar yönetimi yapmak markalar için en hayati konulardan biri. Bir yandan da şöhret olmanın bedeli diyebiliriz aslında. Marka olarak bugüne kadar üzerine titrediğiniz itibarınız, internette herhangi biri ya da rakipleriniz tarafından birkaç dakikada zarara uğrayabilir. Markanızla ilgili yapılan olumlu – olumsuz her tür değerlendirme itibar yönetiminde önemli rol oynar.

Yaptığımız araştırmalar ilginin en çok olumsuz olan değinmelerden geldiğini göstermiştir. Arama motorlarındaki, arama sonuçlarında ilk sayfada markanızla ilgili tek bir olumsuz arama sonucu bile markanıza büyük zarar verebilir. İtibar yönetimi, bir halka ilişkiler disiplini olarak anılıyor. İtbar yönetmek dediğiniz zaman işin içine birçok alt disiplin ve ciddi bir uzmanlık giriyor. Bir SEO çalışmasından çok genel bir algıdan bahsettiğimizi düşünürsek, konunun öneminin büyüklüğü kendiliğinden ortaya çıkıyor zaten.

Özellikle bunların tespit edilmesi ve bu deneyimin iyileştirilmesi sürecinde, Tork Medya olarak bir köprü görevi görürüz ve algının olumlu gelişmesi için danışmanlığımızı sunarız. Bu sayede; itibar yönetimi ile markanızın dijital dünyadaki duruşunu kontrol altına alarak olumsuz algıları pozitife çevirmenize yardım ederiz.

Loading

GÖNDERİLİYOR

Mesajınız başarıyla gönderildi. Teşekkürler.

REFRESH

Bugün danışmanlarımızdan biriyle konuşun ve işinizden nasıl yararlanmaya başlayacağınızı öğrenin.

Oluşturmanız gereken isteğinizden biraz bahsedin. Bu, sizi ideal ekibe yönlendirebilmemiz için değerlidir.

  • Kişisel Bilgiler
  • Hizmet Bilgisi Kurulumu

Gizlilik Politikası'nı okudum ve kabul ediyorum.